انتخاب لاک

انتخاب لاک

انتخاب لاک

 


یکی از لوازم ارایشی که امروزه خرید ان بسیار سخت است لاک ناخن می باشد
هنگام انتخاب رنگ لاک ناخن رنگ پوستتان توجه کنید . ، پوست های روشن، با رنگ‌های تیره ظاهر خیلی خوبی پیدا می‌کنند، مخصوصا رنگ هایی که پایه ی آبی دارند. پوست های با رنگ معمولی، با انواع قرمز تیره ترکیب خوبی ایجاد می‌کنند، پوست های تیره، تقریبا با هر رنگی همخوانی دارند.
در زمستان، رنگ‌های تیره تر استفاده کنید . اما در بهار محدودیتی ندارید و هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید. تابستان زمان خوبی برای رنگ‌های هات و جیع استفاده کنید ، برای پاییز هم، برنزی، طلایی، قرمز، حنایی و برخی از رنگ‌های خنثی بسیار مناسب هستند
اولین نکته رنگ لاکتان توجه کنید اگر می خواهید برای مهمانی باشد رنگ های پر رنگ مناسب تر است و اگر برای تو روز می خواهید رنگ های کم رنگ تر را انتخاب کنید
علاوه بر رنگ لاک باید در مورد مات یا درخشان بودن، زر دار بودن ، آبرنگی ، دانه ای، مخملی ، شب نما و…. یا ساده بودن لاک که می خواهید بخرید تصمیم گیری کنید .
سعی کنید لاک های مارک و خوب انتخاب کنید علاوه بر ماندگاری که دارد مواد سمی انها کمتر می باشد
در هنگام خرید لاک غلظت لاک می باشد . اگرلاک رقیق باشد ، به هنگام لاک زدن بر روی ‏ناخن پخش می شود و پوشش یک‌ دستی را ایجاد نمی کند و اگر غلیظ ‏باشد ، لایه ای لخته ‌لخته و برجسته‌ به وجود می اورد .
قلم مو باید اندازه ای باشد که حداکثر با دو تاسه حرکت تمام سطح ناخن را بپوشاند و به اندازه کافی نرم باشد تا هنگام کشیدن روی سطح ناخن اثری به جا نگذارد .
علاوه براین رشته های قلم موی لاک باید به اندازه کافی محکم باشند تا هنگام لاک زدن کنده نشوند و به لاک خیس نچسبند .
یک لاک خوب پس از خشک شدن باید کاملا صاف باشد و عاری از هرگونه نقطه ، حباب ، خط ، اثر و ‏ناصافی باشد .